To nie jest blog z typowymi recenzjami książek.
To jest moja osobista podróż.
Bardzo subiektywna.
Podróż w emocje.
Podróż we wspomnienia.
Podróż sentymentalna.

środa, 14 grudnia 2011

"Ludzie na walizkach" - Szymon Hołownia

Dziś - wyjątkowo - dwie książki, ale jak sami widzicie - jedna jest kontynuacją drugiej, a właściwie zapisem nowych rozmów z ludźmi, którzy dzielą się swoimi historiami z Szymonem Hołownią. Część z nich można również obejrzeć na kanale religia.tv. Link zostawiam na końcu wpisu.

Ci, którzy osobę autora znają głównie jako współprowadzącego "Mam Talent", mają szansę przeczytać i zobaczyć osobę, która nie boi się spotkać z drugim człowiekiem, zadawać mu - nieraz - bardzo trudne i bolesne pytania na tematy związane z życiem i śmiercią, bólem i cierpieniem, wiarą i nadzieją. Bohaterami zwierzeń są ludzie znani z pierwszych stron gazet (Janina Ochojska, Maciej Kozłowski, Krzysztof Kolberger, czy Ewa Komorowska), ale także ci, którzy żyją z dala od blasku fleszy. Niestety, wielu z nich już odeszło.

W pogoni za szczęściem, którego nie możemy odnaleźć; w dobie konsumpcjonizmu i materializmu obie te pozycje zmuszają nas do zatrzymania się w biegu, zastanowienia się, przemyślenia i - być może - przewartościowania naszego dotychczasowego życia.

Jeśli Twoim problemem jest kupno nowej pary butów, czy wybór mebli; sen z oczu spędza Ci wybranie miejsca swoich następnych wakacji, spróbuj zmierzyć się z problemami bohaterów obu książek. Wtedy jest szansa, że odpowiesz sobie na dwa proste pytania: co jest najważniejsze i czy warto gnać na oślep przed siebie, wiecznie narzekając i marnując tak cenny czas?